Soft skills — необхідні навики майбутнього

Entrepeneur.com опублікував статтю про 11 основних причин звільнення міленіалів з роботи, і перші 5 з них: потреба в незалежності, відсутність впевненості, занепокоєння, непорозуміння, відсутність візії.

По суті, до головних причин звільнень можна віднести те, що міленіали не можуть співпрацювати, критично мислити, аби побачити загальні цілі і візію. Їм не вистачає впевненості в собі і своїх рішеннях, що може призвести до тривоги, їм важко себе представити і спілкуватись.

Це ті якості, які ми в освітньому світі називаємо soft skills.

Це вторинні навички, якщо порівнювати з шкільними. Наприклад, англійська мова, математика, фізика, історія, алгебра, британська література (дати початку та закінчення французької революції чи що таке магматична скеля, — ну, гаразд, це вже сарказм).

Здається, настав час припинити називати ці навики “гнучкими”. Нічого доброго у звільненні з роботи не має, а якщо не володіти цими прийомами, можна і взагалі  не влаштуватись на хорошу роботу.

Треба називати речі своїми іменами — це необхідні навички для вдалого життя в сучасному світі. Я маю на увазі от що: чому здатність до співпраці досі не найбільш наголошений стандарт Common Core? А це навіть не стандарт! Тому навіть не дивно, що людей звільняють за те, що вони не знають, як працювати в команді. Все просто: ми не вчимо цього, не наголошуємо на цьому і як результат — розбіжність поглядів і невміння шукати компроміс.

Молодь вчиться бути впевненими.

Цікаво ж, що обов'язкові тести, які складають діти між дитячим садком та школою — це тести, що вимірюють лише те, на що здатна дитина. Але тести — не вирішальний фактор для майбутнього.

Людей звільняють за те, що вони інертні та не мають візії. Для багатьох студентів це те, що дала їм школа. Сидіть тихо, вивчайте цю інформацію, видайте її на тесті, а потім перейдіть на наступний рівень. Ми хочемо, аби міленіали побачили загальну картину і зрозуміли, чому вони виконують певні завдання. Можливо, це має починатися зі школи, і якщо ми не можемо пояснити, чому студенти вивчають певну тему, то ми не повинні її вчити.

Люди мають проблеми у спілкуванні, але чи вчили їх спілкуватися?

“Але я змушений робити це. Вони мають дізнатися цю інформацію. Я несу відповідальність за те, щоб вони добре склали тести!”

І саме про це я хочу сказати. Це не вина викладачів, а  систематична помилка. Нам потрібно змінити ситуацію і припинити називати спілкування, співпрацю, критичне мислення, трудову етику та впевненість "soft skill`s", бо вони є базовими, і навіть  важливішими, ніж здатність запам'ятовувати факти і розв’язувати рівняння.

“Але зачекай, ми можемо виміряти здатність людини запам'ятовувати факти і розв’язувати рівняння, проте ми не можемо зробити так з soft skills”.

Так от, чому ми приділяємо більше уваги hard skills — бо їх легше виміряти, відслідковувати і порівнювати? Але це недостатньо важлива причина. Оскільки 92% талановитих професіоналів кажуть, що soft skills важливі, і часом більш значущі, ніж hard skills.

Я кажу, що потрібно припинити викладання основних предметів у школі? Ні!

Освічене суспільство є більш здоровим суспільством, і ми все ще повинні знати, як читати, писати, вирішувати, спостерігати, експериментувати і вивчати предмет. Але я вважаю, що нам потрібно трохи відрегулювати критерії, а не просто підкреслити знання інформації. А також відрегулювати те, як студенти отримують інформацію, презентують і що вони з нею роблять.

Нас потрібно навчати необхідним навикам. І студентам, які володіють цими фундаментальними навичками, а також є впевненими, творчими, з критичним мисленням, працьовитими співробітниками, стає простіше вирішувати складні задачі.

Зважаючи на те, що розвитку цих навичок в обов’язкових навчальних закладах приділяється не так багато уваги, то це потрібно робити батькам, а також закладам позашкільної освіти, адже вони є більш гнучкими та незалежними від системи державної освіти.

Саме тому "Робоклуб" фокусує увагу дітей на темі, презентації себе й свого проекту, змістовній рефлексії в кінці заняття. А також ми намагаємось розвивати у дітей ініціативність.

Тож прокачуйте свої soft skill’s, вони допоможуть вам у спілкуванні, роботі та навчанні.

Джерело: TREVOR MUIR

Переклад: Тимур Фараджев

Читайте також

Графік роботи під час зимових канікул

Графік роботи під час зимових канікул

04/01/2020
Новорічні майстер-класи у Робоклубі

Новорічні майстер-класи у Робоклубі

18/12/2019
Підійшов до завершення проект KidsDo

Підійшов до завершення проект KidsDo

18/12/2019
З крутими оновленнями Робоклуб прямує у 2020 рік!

З крутими оновленнями Робоклуб прямує у 2020 рік!

29/11/2019

Контакти

Напишіть нам